میز ناهار خوری

هر آنچه که باید به عنوان راهنمای خرید میز ناهار خوری بدانید

راهنمای خرید میز ناهارخوری

راهنمای خرید میز ناهارخوری یکی از آن مواردی است که باید حتماً بدانید تا بهترین انتخاب را هنگام خرید میز ناهار خوری داشته باشید. از نظر بسیاری از روان‌شناسان، میز ناهارخوری نقطه کانونی هر منزل است. چراکه حداقل سه بار در روز اعضای خانواده دور آن جمع می‌شوند و علاوه بر صرف غذا با هم گفتگو می‌کنند. بنابراین باید در انتخاب آن دقت زیادی کرد، مخصوصاً که به‌احتمال زیاد سالیان سال در کنار ما خواهد بود. طبق تجربه، بهترین میز ناهار خوری برای شما میزی است که متناسب با بودجه شما باشد، استحکام زیادی داشته باشد، ابعاد آن با فضای شما تطابق داشته باشد و طراحی و سبک آن به‌گونه‌ای باشد که سال‌ها آن را دوست داشته باشید.

راهنمای خرید میز ناهار خوری

در ادامه در قالب یک راهنمای خرید میز ناهار خوری به جزئیات و نکات بیشتری در این زمینه اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا با انواع میز ناهار خوری چند نفره، میز ناهار خوری کلاسیک، میز ناهار خوری مدرن، میز ناهار خوری کوچک و کم‌جا و میز ناهار خوری سلطنتی آشنا شوید.

 • میز ناهار خوری را انتخاب کنید که از موادی عالی و مستحکم ساخته شده باشد

اگر می‌خواهید میز ناهار خوری شما سال‌ها دوام داشته باشد، بهتر است میزی انتخاب کنید که از چوب‌های مستحکمی مانند ماهاگونی، گردو، افرا، راش، بلوط و ساج ساخته شده باشد. اگرچه چوب‌های مصنوعی یا کامپوزیت مانند تخته سه‌لایه و MDF نیز تا حدودی بادوام و مقرون‌به‌صرفه هستند، اما تجربه ثابت کرده که هرگز به‌اندازه چوب‌های طبیعی ذکرشده مستحکم و بادوام نیستند.

Dining table buying guide 2 - هر آنچه که باید به عنوان راهنمای خرید میز ناهار خوری بدانید

 • اگرچه میز چوبی گزینه‌ای عالی است، اما میز شیشه‌ای نیز گزینه جالبی است!

مزیت اصلی میز شیشه‌ای این است که با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون به‌خوبی هماهنگ می‌شود و از آنجایی که سطح انعکاسی دارد برای فضاهای روشن انتخاب بسیار خوبی است. نگران نباشید، نمونه‌های امروزی آن از شیشه‌های مستحکم و فشرده ساخته شده‌اند و در برابر خراش و گرما بسیار مقاوم هستند. حتی می‌توانید به سراغ طیف وسیعی از رنگ‌های مختلف بروید و یک شیشه تیره انتخاب کنید. یکی دیگر از مزایای میز شیشه‌ای این است که به راحتی می‌توانید آن را با صندلی‌های غذاخوری چندرنگ یا با طراحی‌های متفاوت فضا هماهنگ کنید.

 • اگر مدام قصد اسباب‌کشی دارید، میزی انتخاب کنید که به‌راحتی قابل حمل باشد

توصیه می‌کنیم این اصل از راهنمای خرید میز ناهار خوری را دست‌کم نگیرید. زیرا برای خانواده‌هایی که مستأجر هستند حمل یک میز ناهار خوری سنگین در هر بار جابه‌جایی واقعاً آزاردهنده است. اما اگر عاشق یک میز فلزی یا دارای سطح مرمری هستید، به این مسئله نیز فکر کنید که چگونه می‌توانید با خیال راحت آن را حمل کنید. بهتر نیست به سراغ یک میز چوبی تاشو بروید که دارای پایه‌های قابل جدا شدن است؟ البته پلاستیک نیز مانند چوب سبک است، اما توجه داشته باشید که معمولاً رنگ میز و صندلی‎های ناهار خوری پلاستیکی با گذشت زمان کمرنگ می‌شود و به‌مرور زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهند.

Dining table with bench - هر آنچه که باید به عنوان راهنمای خرید میز ناهار خوری بدانید

 • یک میز ناهار خوری نیمکت‌دار نیز گزینه خوبی است

امروزه صندلی‌های بعضی از میزهای ناهار خوری، به‌خصوص برای فضاهای کوچک آپارتمانی، به‌صورت نیمکتی، طراحی می‌شوند. معمولاً جنس آن‌ها از تخته سه‌‎لایه سبک و بادوام است تا به‌راحتی قابل جابه‌جا شدن باشند. از نظر بسیاری از خانواده‌ها، این سبک از میزهای ناهار خوری طراحی مدرنی به فضای آن‌ها داده است. در مدل سون از فروشگاه دهکده چوب می‌توانید این نوع طراحی را مشاهده کنید.

 • شکل و ابعادی از میز ناهار خوری را انتخاب کنید که در بیشتر فضاهای خانه قابل استقرار باشد

معمولاً میزهای گرد در آپارتمان‌های جمع‌وجور به‌خصوص برای فضاهای مربع‌شکل، گزینه خوبی به‌نظر می‌رسند. چراکه میزهای مستطیلی به دلیل موقعیت پایه‌های خود و اینکه فقط یک نفر می‌تواند در هر سر آن‌ها بنشیند، نقاط قرارگیری صندلی محدودی دارند. با این حال، اگر یک میز مستطیل‌شکل مدرن با قابلیت بزرگ‌تر شدن انتخاب کنید، آن را می‌توانید برای پذیرایی از میهمانان بیشتر نیز استفاده کنید. دقیقاً مشابه مدل درسا که در فروشگاه دهکده چوب موجود است. امروزه میزهای بیضی‌شکل نیز بسیار رایج شده‌اند، چراکه ترکیب شکلی از میزهای گرد و مستطیلی هستند و مزایا و زیبایی هر دو طرح را دارا هستند. این شکل از میزها به‌خوبی در فضاهای متوسط ​​یا باریک قرار می‌گیرند و به افزایش عمق فضا کمک می‌کنند. طرحی مشابه مدل پانه فروشگاه ما که دارای سطحی از شیشه نیز هست. میزهای مثلثی فقط برای اتاق‌های بزرگ مناسب هستند ولی سبک مدرنی به فضای خانه می‌دهند. طبق اصول راهنمای خرید میز ناهار خوری در همه دنیا، یک میز ناهارخوری در حالت ایده‌آل به حدود 90 سانتی‌متر فضای اضافی از هر طرف نیاز دارد تا بتوان صندلی‌های آن را جابه‌جا کرد. پس بهتر است قبل از خرید، طول و عرض فضای اختصاصی خود را اندازه بگیرید.

Suitable color for dining table - هر آنچه که باید به عنوان راهنمای خرید میز ناهار خوری بدانید

 • اگرچه باید رنگ میز ناهار خوری و صندلی‌های آن را مطابق سلیقه خود انتخاب کنید اما به رنگ مد روز نیز دقت کنید!

رنگ‌های کلاسیک مانند قهوه‌ای، کرم یا سفید معمولاً خسته‌کننده نیستند و همیشه طرفداران خاص خود را دارند، چراکه با هر فضایی به‌راحتی هماهنگ می‌شوند. اما از رنگ‌هایی مثل قرمز، زرد و آبی ممکن است زود خسته شوید و مجبور شوید دوباره برای خرید یک میز ناهار خوری اقدام کنید. البته با این وجود، امروزه رنگ قرمز بسیار پرطرفدار است زیرا از نظر بسیاری از افراد حس مدرنیته و مینیمالیستی به فضای خانه می‌دهد که نمونه‌ای از آن را می‌توانید در مدل بوگاتی فروشگاه ما مشاهده کنید. از طرفی طبق تجربه رنگ سیاه میزهای ناهار خوری چوبی یا فلزی می‌تواند کوچکترین خراش را نشان دهد. توجه به این نکته از راهنمای خرید میز ناهار خوری برای افرادی که بسیار حساس هستند، ضروری است.

 • شکل پایه‌های میز نیز اهمیت خاص خود را دارد

میزهای ناهار خوری معمولاً چهارپایه دارند. اما امروزه میزهایی با پایه ایکس شکل یا یک پایه تکی در مرکز میز نیز به بازار آمده‌اند که زیبایی خاص خود را دارند. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. از نظر بعضی از افراد پایه‌های‌ ایکس شکل اصلا جالب نیستند و مانع از این می‌شوند که به‌راحتی بتوان پای خود را زیر میز جابه‎ جا کرد.

 • با توجه به تعداد اعضای خانواده خود و احتمال حضور مهمان، تعداد صندلی‌ها و ابعاد میز خود را انتخاب کنید

طبق تجربه بهتر است ابعادی از میز را انتخاب کنید که قابلیت پذیرش 2 صندلی اضافی برای پذیرایی از مهمانان داشته باشد. به همین دلیل معمولاً میزهای ناهارخوری با 6 تا 8 صندلی فروش بالاتری دارند. حتماً به میزان کیفیت و راحتی صندلی‌ها دقت کنید و این نکته از راهنمای خرید میز ناهار خوری را نادیده نگیرید.

A variety of dining table models - هر آنچه که باید به عنوان راهنمای خرید میز ناهار خوری بدانید

قبل از خرید، در مورد انواع مدل میز در میزهای ناهار خوری و ویژگی‌های هرکدام آگاهی داشته باشید

میزها مدل‌های مختلفی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • میزهای سنتی. این مدل دارای چهار پایه و معمولاً به شکل مستطیل است و از چوب ساخته می‌شود. از نظر بسیاری از افراد، شکل ساده آن حس خوبی به فضا می‌دهد.
 • میزهای به سبک صنعتی. این مدل معمولاً دارای یک قاب فلزی با یک رویه شیشه‌ای یا چوبی است و به‌عنوان بخشی از دکوراسیون فضاهای کوچک در نظر گرفته می‌شود چراکه معمولا پایه‌های آن‌ تاشو است.
 • میزهای به سبک اسکاندیناوی. این میزها معمولاً گرد یا مستطیلی هستند و به 3 یا 4 پایه مخروطی از چوب سبک مجهز شده‌اند.
 • میزهای به سبک روستایی. این مدل از میزها اصولا از چوب گیلاس، بلوط یا راش ساخته می‌شوند و به‌طور معمول بزرگ و سنگین هستند. از نظر طراحان داخلی و طبق اصول راهنمای خرید میز ناهار خوری در بسیاری از مناطق جهان، این مدل از میزها برای خانه‎ های ویلایی عالی هستند، به‌خصوص اگر قصد دارید حتی بیش از 12 صندلی اطراف آن قرار دهید.
 • میزهایی با طراحی جدید. در این میزهای جدید تغییراتی در مدل پایه‌ها ایجاد شده است و به همین دلیل برای فضاهای مینیمال و روشن بهترین گزینه هستند.

Dining table buying guide 3 - هر آنچه که باید به عنوان راهنمای خرید میز ناهار خوری بدانید

سخن آخر راهنمای خرید میز ناهار خوری

شما باید به میز ناهار خوری خود به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید. به‌خصوص اینکه اگر زندگی کارمندی دارید و نمی‌توانید دو یا سه سال در میان آن را عوض کنید. پس پیش از آنکه عاشق طراحی میز ناهارخوری مورد نظر خود شوید بهتر است با توجه به نکات ارائه شده در این راهنمای خرید میز ناهارخوری، به میزان راحتی صندلی‌ها و ابعاد آن دقت کنید. امروزه میزهای تاشو و با قابلیت تنظیم ارتفاع طراحی شده‌اند که می‌توانند در حمل آسان‌تر و تنظیم ابعاد بسیار به شما کنند. خوشبختانه تمامی انواع مدل‌ها و طرح‌های ذکر شده در این مطلب مانند میز ناهارخوری چند نفره، میز ناهارخوری کلاسیک، میز نهارخوری سلطنتی، میز ناهارخوری مدرن و میز ناهارخوری کوچک و کم‌جا در فروشگاه دهکده چوب موجود هستند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید میز ناهار خوری از این فروشگاه، با طراحان داخلی و مشاوران آن در زمینه انتخاب بهترین گزینه متناسب با فضای خود مشورت کنید. بدین شکل شما بدون هیچ واسطه‌ای و به‌صورت آنلاین می‌توانید سفارش خود را با قیمتی مناسب، مستقیم از کارخانه خریداری نمایید و در نهایت بدون نیاز به پرداخت هزینه حمل، به‌صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *