دکوراسیون آشپزخانه, میز ناهار خوری

چطور میز ناهار خوری اسپرت را با وسایل منزل ست کنیم؟

میز ناهار خوری اسپرت

میز ناهار خوری اسپرت ، نوعی از میز ناهار خوری است که ظاهری ساده و به دور از تجملات دارد. این میز ناهار خوری ها فاقد منبت کاری یا تزیینات شلوغ است. این میز ناهار خوری ها اغلب بسیار راحت هستند و به همین سبب مورد توجه خریداران قرار گرفته اند. ست کردن میز ناهار خوری اسپرت با وسایل منزل ، در بیشتر اوقات کار ساده ایست زیرا این میز و صندلی های مینیمال با هر دکوراسیونی به راحتی هماهنگ می شوند. برای اینکه بدانیم چطور میز ناهار خوری اسپرت را با وسایل منزل ست کنیم کافیست به چند نکته دقت نماییم که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

طرح و رنگ پارچه ی میز ناهار خوری

میز ناهار خوری های اسپرت اغلب دارای پارچه های ساده و بدون طرح یا پارچه هایی که طرح های خلوتی دارند، هستند. ست کردن این پارچه های تک رنگ با سایر وسایل منزل و مبلمان ساده است. کافیست به قرارگیری صحیح رنگ ها در کنار یک دیگر توجه داشته باشید. کمک گرفتن از چرخه ی رنگ ایتن برای پیدا کردن رنگ های متضاد یا هماهنگ ، کارتان را تا حد زیادی ساده تر می کند. بعضی از رنگ ها مکمل یکدیگر هستند و هم نشینی آن ها در کنار یک دیگر، چشم نواز خواهد بود. این رنگ ها در چرخه ی رنگ رو به روی هم قرار گرفته اند و متضاد یکدیگر هستند. برای مثال رنگ های آبی و نارنجی ، قرمز و سبز ، زرد و بنفش مکمل یکدیگر هستند. در جفت رنگ های مکمل همیشه یکی از رنگ ها ، گرم و دیگری رنگ سرد است. همین تفاوت سبب ایجاد کنتراست در فضا می گردد.

علاوه بر رنگ های مکمل ، رنگ های خنثی نیز برای میز ناهار خوری اسپرت انتخاب های مناسبی هستند. اگر سایر وسایل منزل شما به رنگ های مختلفی است و نمی خواهید رنگ دیگری به دکوراسیون خود اضافه نمایید ، می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید. این رنگ ها در کنار کلیه ی رنگ های دیگر به خوبی ست می شوند. رنگ های سفید و تناژهای مختلف خاکستری در دسته ی رنگ های خنثی قرار می گیرند. توجه داشته باشید که رنگ خاکستری هم تناژهای گرم (مایل به قرمز یا زرد) و هم تناژهای سرد (مایل به آبی) دارد.

میز ناهار خوری اسپرت سفید یکی از گزینه های بسیار زیبا برای دکوراسیون هایی با رنگ های روشن و ملایم به شمار می رود. اگرچه امکان کثیف یا لکه دار شدن این میز ناهار خوری ها بیشتر از سایرین است ، اما جلوه ی خاص و زیبایی به دکوراسیون می بخشند. به ویژه برای تازه عروس ها ، میز ناهار خوری اسپرت سفید ، یک انتخاب عالی است.

129 - چطور میز ناهار خوری اسپرت را با وسایل منزل ست کنیم؟

استفاده از اکسسوری ها

برای ست کردن میز ناهار خوری اسپرت با سایر وسایل منزل می توانید از وسایل دکوری ساده و مینیمال استفاده کنید. آباژور های پایه بلند ، لامپ ها ساده و شیک ، رو میزی پارچه ای ، پتوی مبل ، کوسن های رنگی کوچک ، گلدان های طبیعی ، شمعدان های ساده و … از جمله اکسسوری هایی هستند که برای ایجاد هماهنگی بین میز ناهار خوری با مبلمان یا سایر وسایل منزل به کار گرفته می شوند. با اضافه کردن کوسن هایی به رنگ میز ناهار خوری به مبل ها ، هارمونی و کنتراست بین رنگ ها در دکوراسیون به وجود می آید. توجه به نور پردازی فضاها و ایجاد فضای ویژه ی غذا خوری یکی از راه های هماهنگی میز ناهار خوری اسپرت با دکوراسیون خانه است.

اگر مبلمان منزل شما کلاسیک یا سلطنتی است و می خواهید یک میز ناهار خوری اسپرت نیز داشته باشید ، باید دقت کنید که ست کردن دو سبک مختلف دکوراسیون با یک دیگر کمی مشکل است. شما می توانید یک فضای جداگانه از محل قرارگیری مبلمان را به چیدمان میز ناهار خوری اسپرت اختصاص دهید. این فضا را می توانید با استفاده از پارتیشن ها که جدا کننده ی فضاهای داخلی هستند به وجود آورید. گاهی پهن کردن یک فرش مناسب زیر میز ناهار خوری یا استفاده از نوعی نورپردازی خاص برای قسمت ناهار خوری ، می تواند این فضای ویژه و متفاوت را در خانه ایجاد کند.

130 - چطور میز ناهار خوری اسپرت را با وسایل منزل ست کنیم؟

میز ناهار خوری چوبی یا فلزی

میز ناهار خوری های اسپرت هم می توانند چوبی باشند و هم فلزی. میز ناهار خوری فلزی عمدتا برای سبک دکوراسیون داخلی صنعتی و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. اما میز و صندلی های چوبی تقریبا با همه ی سبک های دکوراسیون به خوبی هماهنگ می شوند. برای ست کردن میز ناهار خوری اسپرت چوبی با سایر وسایل منزل ، باید به میزان تیرگی یا روشنی چوب به کار رفته در آن و رنگ چوب سایر وسایل چوبی خانه توجه کنید. بهتر است همه ی این چوب ها به یک اندازه تیره یا روشن باشند و با هم تناسب رنگی داشته باشند. استفاده از چوب های تیره و روشن در کنار هم ، نوعی حس پراکندگی و بی نظمی بصری در فضا ایجاد می کند. البته می توان از دکوری های چوبی کوچک با رنگی متضاد برای ایجاد کنتراست در دکوراسیون استفاده کرد.

ست کردن میز ناهار خوری اسپرت با سایر وسایل منزل

از آن جا که میز ناهار خوری های اسپرت عمدتا راحت و ساده هستند ، بایستی فضای چیدمان آن ها نیز حس راحتی و سادگی را به بیننده منتقل کند. به کار گیری تزیینات زیاد و پر زرق و برق در محل چیدمان این میز ناهار خوری ها ، با کارکرد و ویژگی های ظاهری آن ها هم خوانی ندارد. در انتخاب رنگ میز ناهار خوری های اسپرت بایستی به رنگ مبلمان منزل توجه داشت. می توان از رنگ های متضاد و مکمل در کنار یک دیگر استفاده کرد. قراردادن یک رنگ خنثی در کنار یک رنگ دیگر نیز بسیار جذاب خواهد بود مانند ست کردن رنگ خاکستری با رنگ زرد یا رنگ سفید با رنگ بژ. میز ناهار خوری های چوبی همواره آسان تر از مدل های فلزی با سایر وسایل منزل ست می شوند. تنها کافیست به تناسب رنگ چوب های کلیه ی لوازم چوبی موجود در دکوراسیون دقت داشته باشید. 

برای مشاهده سایر محصولات به قسمت فروشگاه مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.