طراحی مبلمان

طراحی مبلمان

طراحی مبلمان

یک طراح مبلمان چه وظایفی دارد؟

اگر گاهی با خود فکر می کنید که به طراحی مبلمان علاقه دارید، چه تحت تاثیر صحبت اطرافیان قرار گرفته باشید و یا فعالیت های هنرمندان این حوزه را دیده و مجذوب شده باشید،

قبل ازهر چیز ابتدا بایستی مشخص کنید که آیا این حرفه با مهارت ها، با علایق و شخصیت شما هم خوانی دارد یا خیر. زیرا انتخاب یک حرفه و رشته انتخاب آینده شماست؛ پس باید با دقت وارد عمل شوید.

در دنیای امروزه تولید، طراحی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. زیرا علاوه بر معرفی ارزش های حاکم بر جامعه و زیبایی نگرش های اجتماعی، برنامه های تولید و عرضه را بر اساس نیازهای انسانی و همچنین روش های تولید فنی و اقتصادی تنظیم می نماید.

روند کنونی طراحی در صنعت مبلمان و دکوراسیون تقریبا متوقف شده است و دلیل عمده آن فقدان یا کمبود شدید طراحان تخصصی در این مصنوعات پر مصرف اجتماع است.

آیا قصد یادگیری و فعالیت در حوزه طراحی مبلمان را دارید یا می خواهید درباره آن بیشتر بدانید؟

اگر تا به الان با ما همراه بودید قطعاً می خواهید در این باره بیشتر بدانید پس در ادامه مطلب با فروشگاه اینترنتی دهکده چوب همراه باشید.

همچنین اگر قصد خرید میز ناهار خوری را دارید می توانید با مطالعه مقاله راهنمای کامل خرید میز ناهار خوری اطلاعات کافی راه کسب نمایید .

What is furniture design min - طراحی مبلمان

طراحی مبلمان چیست؟

از آنجا که هر روزه نیاز بیشتری برای طرح های بهینه و زیبا در این صنعت حس می شود تقاضا افراد برای یک طراح خوب هر روزه بیشتر از قبل می شود.

مبلمان یک منزل نه تنها کارایی و کاربردی بودن را به فضا می بخشند بلکه سبک و شخصیت آن فضا را نیز تدائی می کنند.

طراحی، ظاهر و سبک آن ها با گذشت زمان تکامل یافته و تغییر کرده اند.

البته ناگفته نماند که برخی سبک ها نیز در سالیان سال مورد استقبال قرار گرفته است.

Furniture design for the workplace min - طراحی مبلمان

بیشتر بخوانید: فرق کاناپه و مبل – 5 تفاوت کاناپه و مبل

طراحی مبلمان برای محیط کار

یک طراح مبلمان زمانی حرفه ای و کاملاً کار بلد می باشد که توانایی ایجاد و طراحی انواع مبلمان را داشته باشد. هر طراح نیز باید بداند که هدف از طراحی انواع مبلمان چیست؟

برای چه فضایی طراحی می شود و در نهایت بعد از تمام این دست سوالات بهترین طرح را آماده کند.

طراحی هر نوع مبلمانی با یک مفهوم یا ایده اساسی شروع می شود.

بعد از آن یک طراح به کمک روش های سنتی و مدرن نقاشی و طرحی اولیه از این ایده را ایجاد می نماید. سپس با استفاده از نرم افزار های رایانه ای طرح پیچیده و دقیق تر آن را طراحی می نماید.

طرح رایانه ای ایجاد شده اغلب شامل تمامی جنبه های مختلف آن از جمله چگونگی چیدمان قطعه و موارد مورد استفاده برای ساخت آن است.

بیشتر مبلمان از ترکیب چوب و فلز ساخته شده است. برخی از مبلمان مانند کاناپه و صندلی نیز معمولاً با مواد پوشانده خواهد شد که باید نرم و راحت و همچنین جذاب باشد.

البته که باتوجه به سلیقه متفاوت افراد می تواند از پارچه های مختلف مبلی برای پوشاندن آن استفاده نمود.

هنگامی که طراحی انجام شده توسط طراح مبلمان به پایان رسید معمولاً نمونه ای اولیه از آن را ایجاد می کنند.

سپس به سراغ تولید بیشتر بسته به نیاز و درخواست ها می روند.

Furniture Designer Training Requirements min - طراحی مبلمان
  • استفاده از پارچه مناسب

یکی از عواملی که می‌تواند روی کیفیت و راحتی صندلی‌ های مبلمان تأثیر بگذارد پارچه‌ای است که برای کف صندلی‌ ها استفاده می‌شود.

فرمی که جایگاه کفی و پشتی صندلی دارد و جنس پارچه‌ای که روی آن قرار می‌گیرد می‌تواند هم روی زیبایی و هم روی آسایش و رفاه افرادی که از آن استفاده می‌کنند تأثیر بگذارد.

به همین دلیل بهتر است که به این نکته هنگام خرید مبل راحتی جدید حتماً توجه شود.

الزامات آموزش در دوره طراحی

اگر می خواهید یک طراح خوب شوید نیاز است تا بتوانید برای مثال یک میز ناهار خوری کلاسیک فوق العاده خلق کنید در ابتدا آموزش ها و دوره های پیش نیاز آن را بگذرانید و همچنین باید درباره تاریخچه مبلمان،

روند دقیق طراحی و تزئینات و مواد مختلفی که برای ساخت آن استفاده می شود را بدانید؛

که معمولاً در آموزش ها و دوره های کاربردی تمامی این موارد به شما گفته خواهد شد.

مطالب مرتبط