دکوراسیون آشپزخانه, میز ناهار خوری

بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

چیدمان میز ناهار خوری

امروزه بسیاری از مردم در خانه هایی با متراژ کم زندگی می کنند و مایل به انتخاب دکوراسیونی متناسب با فضای کوچک خانه خود هستند. یک دکوراسیون مناسب می تواند فضای خانه را بزرگ تر و دل باز تر جلوه دهد. میز ناهار خوری یکی از وسایلی است که عموما به عنوان یک عنصر جاگیر در منزل شناخته می شود. در صورتی که با انتخاب یک میز ناهار خوری مناسب و چیدمان درست آن می توان در فضاهای کوچک نیز به خوبی از این وسیله ی کاربردی، بهره برد. در این مطلب به نکاتی درباره ی بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم می پردازیم و نمونه ی میز ناهار خوری مناسب برای خانه های کوچک را معرفی می کنیم.

image?url=https%3A%2F%2Fimagesvc.meredithcorp.io%2Fv3%2Fmm%2Fimage%3Furl%3Dhttps%253A%252F%252Fstatic.onecms.io%252Fwp content%252Fuploads%252Fsites%252F37%252F2020%252F09%252F10%252Fopen kitchen dining area 35b508dc - بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

انتخاب میز ناهار خوری مناسب برای فضای کوچک

اولین گام برای یک چیدمان مناسب ، انتخاب صحیح میز ناهار خوری متناسب با فضای مورد نظر است. برای یک خانه ی کوچک و نقلی که یک خانواده ی کم جمعیت دو یا سه نفره در آن زندگی می کنند ، انتخاب یک میز ناهار خوری 6 یا 8 نفره مستطیل شکل یا بیضی مانند ، نه از لحاظ اقتصادی به صرفه است و نه جای کافی برای آن در خانه پیدا می شود. بنابراین بهتر است میز ناهار خوری خود را بر اساس تعداد اعضای خانواده و ابعاد محل زندگی خود انتخاب نمایید تا برای شما کارآمد باشد.

برخی از انواع میز ناهار خوری های موجود در بازار ، به گونه ای طراحی شده اند که جای کمتری را در خانه اشغال کنند. مانند میز ناهار خوری کمجا در دهکده چوب که صندلی های آن به طور کامل در داخل میز قرار می گیرند و بسیار کاربردی و مناسب برای خانه های کوچک و جمع و جور می باشند. انتخاب این میز ناهار خوری ها به شما کمک می کند که بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم را تجربه کنید. این میز ها به راحتی در یک کنج دنج یا بی استفاده ی خانه ، یا حتی داخل آشپزخانه یا در کنار یک پنجره قرار می گیرند و یک فضای غذا خوری ویژه و منحصر به فرد را در منزل شما خلق می کنند.

 از دیگر انواع این میز ناهار خوری های کم جا می توان به میز و صندلی های تا شو یا جمع شو اشاره کرد. استفاده از این میز ها به دلیل نیاز به باز و بسته کردن مداوم آن ها ، ممکن است کمی مشکل باشد. از طرف دیگر ، این میز ناهار خوری ها باید در هنگام بسته بودن نیز ظاهر زیبایی داشته باشند. میز ناهار خوری های دو نفره و سه نفره ی موجود در بازار نیز گزینه های مناسبی برای زوج های جوان به شمار می روند. این میز ها در شکل های گرد و مربع یا مستطیل در بازار عرضه می شوند که میز های گرد برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند. شما می توانید بعد ها با اضافه کردن صندلی های تکی به این میز ناهار خوری ها ظرفیت آن ها تا حدی افزایش دهید.

ایده های چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

Small Mid Century Modern Kitchen Table with White Top and Wood Legs 600x600 - بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

برای چیدمان صحیح یک میز ناهار خوری در فضایی کوچک ایده های گوناگونی وجود دارد. این ایده ها بر استفاده ی حداکثری و بهینه از فضاهای بدون استفاده و اصطلاحا مرده ی خانه تاکید دارند. علاوه بر آن ، سعی در بزرگ تر جلوه دادن خانه های کوچک و نقلی نیز دارند. در ادامه چند مورد از این ایده ها را ذکر می کنیم.

میز ناهار خوری های نیمکت دار : قرار دادن یک نیمکت در کنج دیوار خانه یا در گوشه ای از آشپزخانه یکی از ایده های بسیار کارآمد برای چیدمان میز ناهار خوری در کمترین فضاست. با چسباندن نیمکت میز ناهار خوری به دیوار علاوه بر اینکه یک تکیه گاه برای آن ایجاد می شود ، از یک کنج بی استفاده ، بیشترین بهره را خواهید برد. از مزیت های این روش امکان اضافه کردن صندلی های بیشتر برای افزایش ظرفیت میز ناهار خوری در صورت لزوم است.

کاربرد دو گانه : قرار دادن میز ناهار خوری در آشپزخانه همواره یکی از موضوعات چالش برانگیز طراحی داخلی است. اگر منزل شما فضای خاصی برای چیدمان میز ناهار خوری در آن ندارد ، می توانید میز خود را در آشپزخانه قرار دهید. البته قرار دادن میز ناهار خوری در آشپزخانه می تواند کاربردهای دوگانه ای نیز داشته باشد. برای مثال هنگامی که از میز ناهار خوری استفاده نمی شود ، می توان از آن به عنوان جزیره ی آشپزخانه برای قرار دادن وسایل و ابزار آشپزی و کارهای دیگر بهره برد. میز ناهار خوری کمجا در دهکده چوب برای این کار بسیار مناسب است. چون با داخل رفتن صندلی ها ، استفاده از میز به تنهایی ، بسیار آسان می گردد.

ایجاد فضای ویژه غذا خوری : یکی از مسائلی که در خانه ها و فضاهای کوچک در رابطه با چیدمان میز ناهار خوری مطرح است ، اختصاص نداشتن یک فضای انحصاری و ویژه به اتاق غذا خوری است. برای حل این مسئله راه های گوناگونی وجود دارد. برای مثال با گستراندن یک فرش مناسب زیر میز ناهار خوری خود می توانید یک فضای ویژه برای غذا خوری در خانه تان به وجود آورید. استفاده از نورپردازی و لامپ های دکوراتیو ، متفاوت بودن رنگ و طرح دیوار ها و … از دیگر راه های خلق یک فضای غذاخوری منحصر به فرد در منزل است.صرف غذا کنار پنجره :  یکی از ایده های بسیار جذاب چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم ، قرار دادن میز و صندلی نهار خوری در کنار پنجره و رو به منظره ی خارجی است. مسلمان غذا خوردن یا صرف صبحانه هنگام تماشای منظره ی شهر می تواند تجربه ی دل چسبی باشد. علاوه بر این که معمولا فضای جلوی پنجره در خانه خالی و بدون استفاده است.

image - بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

نکات چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم

نکاتی که در انتخاب بهترین چیدمان میز ناهار خوری در فضای کم اهمیت دارند شامل : انتخاب میز ناهار خوری متناسب با فضا و ابعاد خانه . استفاده از میز ناهار خوری های کم جا یا جمع شو . مزایای میز ناهار خوری های گرد . قراردادن میز ناهار خوری در کنج خانه یا کنار دیوار . چیدمان میز ناهار خوری در مقابل پنجره ها و … می باشد. توجه به این نکات باعث بزرگتر به نظر رسیدن خانه ها یا فضاهای کوچک و کاربرد بهتر و بیشتر میز ناهار خوری در این مکان ها می گردد.

برای راهنمایی بیشتر پیج اینستاگرام دهکده چوب را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.