دکوراسیون آشپزخانه, میز ناهار خوری

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

دکوراسیون اتاق ناهارخوری

به‌منظور گزینش بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری بهتر است به سراغ نمونه‌هایی رفت که علاوه بر احساس تمیزی تداعی‌کننده، حس اشتها و همچنین ملایمت و لطافت نیز باشند.

برای آنکه بتوان یک اتاق ناهارخوری رضایت‌بخش را تدارک دید، قیاس رنگ‌ها نتیجه خوبی در پی دارد. البته توجه به سبک‌های مختلف طراحی نیز کمک زیادی به انتخاب رنگ مناسب می‌کند.

هر سبک خاص از طیف‌های رنگی به خصوصی بهره می‌برد که شاید با سبک دیگر در تضاد باشد. به‌هرحال اتاق غذاخوری که بر اساس المان‌های طراحی خوب چیدمان شده باشد، حاضرین را غرق در آرامش کرده و لحظات شادی را برای آن‌ها رقم می‌زند.

در این مطلب با فروشگاه دهکده چوب همراه شوید تا شمارا با روش صحیح انتخاب رنگ برای اتاق ناهارخوری آشنا نماییم.

The best color for dining room decoration 2 - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری چندمنظوره

اگر اتاق غذاخوری شما به صورتی چندمنظوره مورداستفاده قرار می‌گیرد، مسلماً طراحی آن برایتان دوچندان مهم و حیاتی است.

بسیاری علاوه بر صرف غذا از این اتاق به‌منظور پذیرایی، اتاق نشیمن، اتاق مطالعه و … نیز استفاده می‌کنند، ازاین‌رو در طراحی آن حساسیت‌های خاصی را منظور می‌نمایند.

گزینش بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری شامل تمامی مواردی مانند کفپوش‌ها، دیوارها، میز و صندلی و … می‌شود.

توجه به هیچ‌کدام از این عناصر را نمی‌توان در زمان انتخاب رنگ فاکتور گرفت. بلکه باید به هماهنگی و هارمونی رنگی آن‌ها دقت نمود تا درنهایت طرحی منسجم، گیرا و مناسب فضاهای ناهارخوری پدید آید.

بدین ترتیب اگر عمل نمایید، به‌حتم اتاق ناهارخوری به مکانی دنج تبدیل می‌شود که هر زمان افراد خانواده به فضایی ایدئال نیاز دارند، به سراغ آن می‌روند.

The best color for dining room decoration 3 - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری بر اساس سبک‌های طراحی

نمی‌شود به مبحث مهم دکوراسیون سازی توجه داشت، اما رنگ را به‌عنوان یک ملاک مهم نادیده گرفت.

امروزه وجود رنگ‌های متنوع دغدغه خریداران را برای رسیدن به رنگی مناسب و شایسته فضای غذاخوری دوچندان ساخته است.

برای رسیدن به رنگ مناسب استفاده از سبک‌ها مختلف کار را آسان‌تر می‌سازد. هر سبک بارنگی خاص خود را معرفی می‌نماید و هیچ‌گاه از آن تجاوز نمی‌کند.

ازاین‌رو با انتخاب یک سبک به سمت تعدادی رنگ مشخص هدایت می‌شوید که مسلماً گزینش بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری از میان آن‌ها بسیار راحت‌تر است.

The best color for dining room decoration 4 - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

انتخاب رنگ اتاق ناهارخوری به سبک مدرن

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری به سبک مدرن رنگ‌های روشن، شفاف و ملایم هستند.

شما می‌توانید برای رسیدن به چنین سبکی از رنگ‌های لیمویی، صورتی، آبی روشن، یاسی، پوست‌پیازی و نسکافه‌ای بهره ببرید.

المان‌های مدرن در این اتاق‌ها نیز بیشتر به فلز، شیشه و نور طبیعی اختصاص می‌یابند. آثار هنری مدرن، میزهای شیشه‌ای و صندلی‌های فلزی ترکیب بی‌نظیری را در این نوع سبک پدید می‌آورند.

انتخاب رنگ به سبک دهکده

اتاق‌های ناهارخوری به سبک دهکده بیشتر از رنگ چوب بهره می‌برند. میزهای چوبی با سقف‌هایی به رنگ و طرح چوب و دیوارهایی سفید در کنار قالی‌هایی مخملی تکمیل‌کننده، چنین اتاق‌هایی هستند.

این اتاق‌ها حس آرامش از هم‌جواری با چوب را القا می‌کنند و گویای سبک‌های سنتی و تاریخی قدیمی نیز هستند.

انتخاب رنگ به سبک اسکاندیناویایی

از عناصر شاخص و اصلی رنگی در این طرح نیز چوب و محدود کردن رنگ دیگر عناصر به سفید است. به همین دلیل فقط با اعمال رنگ دیوارها به سفید و انتخاب میزهایی چوبی می‌توانید، چنین سبکی را اجرا نمایید.

انتخاب رنگ به سبک مینیمالیستی

هماهنگی درونی که در سبک مینیمالیستی شاهد آن هستیم به علت رنگ‌های روشن موجود در آن است. ازاین‌رو بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری به سبک مینیمالیستی رنگ‌های روشن و ملایم است.

در این سبک طراحان با کمترین تلاش به بهترین ظاهر و کارایی می‌رسند، زیرا هیچ‌گونه زیاده‌روی در این سبک جایی ندارد.

انتخاب رنگ به سبک کلاسیک

سبک‌های کلاسیک عمدتاً شمارا به سمت رنگ‌های تیره سوق می‌دهند. این سبک دقیقاً در مقابل طراحی‌های مدرن قرار می‌گیرد.

به همین دلیل رنگ غالب بر فضاهای کلاسیک بیشتر گردویی و فندقی است. برخی مواقع نیز رنگ‌های روشن در حاشیه به‌منظور تلطیف فضا مورداستفاده قرار می‌گیرند تا نور و روشنایی در مکان کم و محدود نشود.

معرفی رنگ‌های برتر دکوراسیون اتاق ناهارخوری

در تکمیل انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری به معرفی چند نمونه از رنگ‌های پرکاربرد این حوزه می‌پردازیم و تأثیر آن‌ها را بر فضا بازگو می‌نماییم.

فروشگاه دهکده چوب در ادامه چندرنگ پرطرفدار در عرصه دیزاین اتاق ناهارخوری برای شما گردآوری نموده است. این رنگ‌ها می‌توانند اثرگذار و جذاب ظاهرشده و اتاق نهارخوری شمارا شیک و مجلل و به‌اندازه یک اتاق پذیرایی برازنده سازند.

  • آبی روشن: بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

Light blue dining room - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

آبی رنگی است که همگان آن را به دل‌نشینی، آرامش بخشی و ملایمت می‌شناسند. ازاین‌رو کاربرد آن در فضای اتاق غذاخوری می‌تواند، تداعی‌کننده حس آرامشی باشد که شاید ساکنین در طول روزبه علت درگیری با مشغله‌های مختلف آن را ازدست‌داده‌اند.

بدین ترتیب با انتخاب رنگ آبی برای چنین اتاقی افراد با حضور در چنین فضایی و در زمان صرف غذا، آرامش ازدست‌رفته خود را دوباره بازیابی می‌کنند.

  • گلبهی: حس نشاط و صمیمیت ایجاد نمائید

Peach colored dining room - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

اگر تمایل دارید حاضرین در اتاق غذاخوری شما سرشار از حس گرما و نشاط شوند، بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری شما گلبهی با جذابیت‌های خاص خود است.

البته بسیاری به‌منظور افزایش تأثیرگذاری این رنگ آن را با قهوه‌ای و نسکافه‌ای ترکیب می‌کنند. با این ترفند فضایی رمانتیک، گرم و دوست‌داشتنی را برای اعضای خانواده و خویشاوندان خود تدارک می‌بینند.

  • سبز پررنگ: شادی و انرژی را به آن فضا بدهید

Green dining room - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری
Green dining room 2 - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

شادی و انرژی که رنگ سبز بر فضا می‌پراکند، غیرقابل‌انکار است. ازاین‌رو انتخابی ایدئال برای کسانی می‌باشد که به گرمای فضا اهمیت فراوانی می‌دهند.

پالت رنگی سبز از هم‌جواری بارنگ قهوه‌ای و قرمز بهترین ترکیب و هارمونی را فراهم می‌آورد. در این راستا می‌توانید دیوارها را به رنگ سبز، میز و صندلی‌ها را به رنگ قهوه‌ای و اکسسوری ها را به رنگ قرمز واگذار نمایید و بهترین دیزاین را تحویل بگیرید.

  • زرشکی: بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

Crimson dining room - بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

زرشکی نیز از رنگ‌های محبوب بسیاری از افراد است و به علت گرما و تندی فراوانی که دارد، تصور برخی بر آن است که اشتهاآور و محرک می‌باشد.

ازاین‌رو بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری به‌منظور تحریک اشتها محسوب می‌شود. ولی اصول دیزاین توصیه می‌کند برای متعادل‌سازی این رنگ بهتر است، به‌صورت ترکیبی بارنگ سفید مورداستفاده قرار گیرد.

بدین ترتیب از تندی و گرمی بی‌حد رنگ زرشکی کاسته شده و فضایی دل‌نشین‌تر به مدد این ترکیب پدید می‌آید.

برای خرید میز ناهار خوری با هر رنگی می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمائید!