میز ناهار خوری

تزیین میز ناهار خوری

تزیین میز ناهار خوری

تزیین میز

یکی از نکات بسیار مهم بعد از خرید میز ناهار خوری تزیین میز ناهار خوری می باشد. شما با یک تزیین خوب می توانید ظاهر میز ناهار خوری خودتان را شیک و زیباتر کنید.

قطعاً بعد از خواندن این مطلب و به کار بردن ایده های بسیار جالب و خلاقانه برای تزیین میز ناهار خوری هر کسی چشمش به میز ناهار خوری شما می افتد، شگفت زده می شود و به شما می گوید چقدر دکور و طراحی میز زیبا و جالب شده است.

قطعاً جدای از حس خوبی که از طراحی می گیرید، دیگران نیز تعریف خواهند کرد و از آن طراحی لذت می برند پس در ادامه ی این مطلب با فروشگاه اینترنتی دهکده چوب همراه باشید تا بهترین دکور را برای میز ناهار خوری انتخاب کنید.

قبل از اینکه به تزیین میز ناهار خوری بپردازیم، باید بگوییم استفاده از یک لوستر مناسب می تواند تأثیر چشمگیری برای زیباتر جلوه دادن میز ما داشته باشد. استفاده از یک لوستر بالای میز ناهار خوری ظاهر بسیار جذاب و فوق العاده ای دارد و نور بیشتری به آن فضا می دهد.

Decorate the dining table - تزیین میز ناهار خوری

میز ناهار خوری را با چه چیزی تزیین کنیم؟

تزیین میز ناهار خوری به دکوراسیون آن فضا ارتباط زیادی دارد. برای مثال اگر میز ناهار خوری در یک فضای کاری باشد و برای صرف صبحانه و … در محل کار طراحی شده باشد می تواند دکوراسیون متفاوتی داشته باشد.

اما به طور معمول میز ناهار خوری در آشپزخانه هر خانه ای قرار می گیرد. اگر شما نیز آن را در آشپزخانه قرار داده اید بهتر است یک سفره خوب برای روی میز ناهار خوری و چیدن وسایلی که برای صرف غذا نیاز دارید انتخاب نمائید.

باید بدانید استفاده از شمع، گلدان و اشیای تزیینی کوچک نیز می تواند ظاهر بسیار خوبی داشته باشد و برای تزیین میز ناهار خوری گزینه هایی مناسب باشد.

Large dining table with beautiful decoration - تزیین میز ناهار خوری

وسط میز ناهار خوری چه چیزی قرار دهیم؟

هنگام تزیین میز ناهار خوری قرار دادن اشیای دکوری مناسب در وسط آن اهمیت بسیار زیادی دارد و دغدغه بسیاری از افراد نیز این است که چه چیزی برای آن مناسب تر است؟

معمولاً برای وسط میز های ناهار خوری از گلدان های کوچک استفاده می شود. گلدان ها حس زندگی را به ما القا می کند و قراردادن گلدان وسط میز می تواند حس بهتری به ما هنگام صرف وعده های غذایی به ما بدهد.

Use the pot in the middle of the dining table - تزیین میز ناهار خوری
Simple and beautiful dining table decoration - تزیین میز ناهار خوری

فروشگاه دهکده چوب در حال حاضر باعرضه انواع میز ناهارخوری توانسته راه‌های دسترسی آسانی را برای رسیدن به این محصول طراحی نماید، اما آنچه بیش از همه دغدغه ساز است تزئین میز ناهارخوری بر اساس المان‌های طراحی است.

اکنون وجود معیارهای خاص در طراحی سبب شده، علاقه‌مندان به چنین مباحثی چیدمان میز ناهارخوری را به‌عنوان یک رکن مهم در نظر بگیرند و به چنین موضوعی برابر انتخاب صحیح از میان مدل‌های موجود، اهمیت دهند.

آموزش نحوه صحیح چیدمان این میزها و صندلی‌ها به‌راستی علمی است که با تحقیق، دقت و ممارست کسب می‌شود.

انتخاب صحیح این میز و صندلی‌ها ازیک‌طرف و چیدمان میز ناهارخوری به‌عنوان مهم‌ترین بخش اتاق‌های غذاخوری و حتی پذیرایی و نشیمن، از سوی دیگر، یکی از ضروریات زندگی مدرن امروزی است.

نکات مهم در تزیین میز ناهارخوری

 مدل‌های متنوعی از میزهای ناهارخوری اکنون در دسترس است که باعث شده انتخاب را نیازمند دقت نظر کافی نماید.

باآنکه متنوع‌ترین محصولات در این زمینه توسط برندهای موفقی عرضه‌شده اما به‌واقع اگر خود را به علوم آذین نمودن آن‌ها آراسته نکنیم، حتی زیباترین این عناصر نیز چندان به کارمان نمی‌آید.

باید قبول کرد اکنون دیگر آن‌قدرها خبری از سفره‌های رنگارنگ نبوده و جای آن‌ها را میزهای ناهارخوری به خود اختصاص داده‌اند. شما با چیدمان اصولی یک میز ناهارخوری می‌توانید، همان نشاط سفره‌های سنتی را به منزل خود دعوت نمایید.

تزئین هوشمندانه میزهای ناهارخوری به‌عنوان یک رکن اساسی در دیزاین‌های مدرن مطرح است. ولی به‌راستی رسیدن به یک طرح شکیل درعین‌حال محبوب و دوست‌داشتنی نیاز به آموزش مرحله‌ای و اصولی دارد. در ادامه چند مورد از نکات مهم در تزئین میز ناهارخوری را باهم مرور می‌کنیم.

Important points in decorating the dining table 1024x683 - تزیین میز ناهار خوری
  • رعایت نظم:

میزهای ناهارخوری محل تجمع اعضای خانواده و خصوصاً مهمان‌ها هستند، پس طبیعی است که نظم یکی از ارکان اساسی در تزئین این میزها به شمار آید.

به‌راستی از تأثیرگذاری دکوراسیون میزهای ناهارخوری بر کل دکور منازل نمی‌توان غفلت ورزید. پس برای آنکه از چالش بزرگ نوع چیدمان صحیح این میزها به‌سلامت بگذرید، حتماً اصل نظم مداری را به خاطر بسپارید.

  • انتخاب آیتم‌های مناسب:

تزئین میز ناهارخوری از میان آیتم‌های مناسب و درخور چنین عناصری سبب می‌شود، شکیل‌ترین و مناسب‌ترین طراحی را درنهایت شاهد باشیم.

غذا خوردن بر روی میز و صندلی آراسته‌شده به فاکتورهایی شایسته بسیار جذاب و لذت‌بخش است. تأثیر عمقی چنین چیدمانی به حدی است که می‌تواند طرح شمارا به اوج برازندگی نائل سازد.

Important points in decorating the dining table 2 - تزیین میز ناهار خوری
  • توجه به سبک کلی دکوراسیون:

میزهای ناهارخوری در امر دیزاین، جزئی از یک کل هستند و برای آنکه بتوانند با این کل هم‌خوانی داشته و هم‌راستا با آن قدم بردارند باید از آن پیروی نمایند.

پس در ابتدا مشخص کنید که سبک کلی طراحی داخلی شما بر چه ارکانی استوار است، سپس با محدود نمودن انتخاب خود به آن‌ها بهترین تزئین میز ناهارخوری را به انجام رسانید.

ترکیب چند المان کلاسیک با مدرن ایده جالب‌توجهی نیست و نه‌تنها باعث زیبایی نمی‌شود، بلکه طرح کلی ساختمان را نیز برهم می‌زند.

آیتم‌های مناسب به‌منظور تزئین میز ناهارخوری:

با این توضیحات حتماً متوجه شده‌اید که تزئین میز ناهارخوری چندان هم آسان و سهل‌الوصول نیست. ولی در ادامه ما به ذکر چند فاکتور تأثیرگذار در این عرصه می‌پردازیم تا راه انتخاب راکمی برایتان هموارسازیم.

فروشگاه دهکده چوب در حال حاضر مدل‌های متنوعی از میزهای ناهارخوری را عرضه نموده که کاملاً رقابتی و باکیفیت هستند.

اگر تمایل دارید منزل خود را با یک ست زیبا بیارایید، حتماً این مجموعه توانمند می‌تواند به شما کمک نماید. بعد از خرید مسلماً موضوع آیتم‌های مناسب برای زینت نمودن این میزها به کارتان می‌آید، پس مطالعه این بخش را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

Important points in decorating the dining table 3 - تزیین میز ناهار خوری
  • نصب لامپ‌های سقفی:

اگر جزء آن دسته افراد هستید که تمایل ندارید میزی شلوغ داشته باشید، لامپ‌های سقفی بهترین گزینه هستند. آن‌ها علاوه بر تأمین نور، سازنده انعکاسی زیبا بوده و به‌تنهایی می‌توانند زیبایی میزها را سبب شوند.

لامپ‌ها اکنون در طرح و مدل‌های متفاوت و حتی بر طبق سبک‌های مختلف مدرن، کلاسیک، مینیمالیستی و … عرضه‌شده‌اند که بسته به سلیقه‌تان می‌توانید یک مورد را گزینش نمایید.

  • استفاده از شمعدان‌های زیبا:

شمع و شمعدان‌ها گویی قرابتی دیرینه با میزهای ناهارخوری دارند و از دیرباز به‌عنوان مهم‌ترین عنصر در تزئین میز ناهارخوری به کار می‌رفته‌اند. به‌راستی قدرت شمعدان‌هایی که نقوشی زیبا نیز بر بدنه آن‌ها حک‌شده را نمی‌توان توصیف نمود.

دیزاینرها به مدد این عناصر شاهکارهایی بی‌بدیل را پدید می‌آورند که به‌راستی با هیچ طرح و مدل دیگری قابل قیاس نیست.

جایگاه اکسسوری ها در تزئین میزها رفیع و بلندمرتبه است، حال می‌خواهد این زینتی از یک شمعدان کوچک شروع‌شده و تا فانوس‌های زینتی و جاشمعی‌های بزرگ و شکیل ادامه یابد. فرقی نمی‌کند تمامی آن‌ها اثرگذار و زیبا جلوه‌ای خاص به میزهای ناهارخوری می‌دهند.

Important points in decorating the dining table 4 1024x682 - تزیین میز ناهار خوری
  • گلدان‌هایی شکیل:

همیشه گلدان‌هایی که با انواع گل‌های طبیعی و مصنوعی آراسته‌شده‌اند، بر روی هر میزی عالی ظاهر می‌شوند. میزهای اتاق پذیرایی، نشیمن و حتی اتاق‌خواب را می‌توان با این عناصر زیبا، لطیف و بانشاط آراست.

وقتی سخن از تزئین میز ناهارخوری به میان می‌آید در این مکان نیز به‌خوبی جلوه می‌کنند. سرو یک غذای لذیذ در کنار گلدانی ازگل‌های زیبا، غذا را مطلوب‌تر و فضا را تلطیف می‌سازد.

ازاین‌رو گل و گلدان دو مؤلفه مهم به‌منظور زینت بخشی میزهای ناهارخوری به شمار می‌روند که جایگزینی برای آن‌ها یافت نمی‌شود.

  • انتخاب یک رانر جذاب:

رانرها به علت اینکه به برقراری نظم بر روی میزها کمک می‌کنند، جذاب و موردپسند هستند. شما می‌توانید با استفاده از رانر به دیگر عناصر موجود بر روی میز قاعده خاصی ببخشید و آن‌ها را بر اساس یک طرح منظم چیدمان نمایید.

به‌صورت طولی و عرضی می‌توان از رانرها استفاده کرد و هر بار دیزاینی جدید را ایجاد نمود. به‌راستی برخی طرح‌های این رانرها چنان جذاب هستند که به‌تنهایی و فارغ از دیگر عناصر می‌توانند، زیبایی بخش میزها باشند و دغدغه تهیه دیگر وسایل زینتی را از شما دور سازند.

  • انتخاب ظروف از متریال‌های متفاوت:

به‌هرحال میزها ملجأ ظروف هستند، حال می‌خواهد این ظروف به وسایل پذیرایی اختصاص داشته باشد یا در طیف زینتی‌ها قرار گیرد. امروزه انواع ظروف کریستال، نقره، چوب و … طرح‌هایی بی‌بدیل را رقم‌زده‌اند که تزئین میز ناهارخوری با آن‌ها کار راحتی است.

سبک خود را انتخاب نمایید و سپس به سراغ ظروف هم‌راستا با آن روید و با این ترفند حسی متفاوت و تأثیرگذار را به تزیین میز ناهار خوری القا نمایید.